Školní rok s Výtvarným oborem

Typ: náš tip | ostatní
VO Školní rok s Výtvarným oborem

Letošní školní rok výtvarný obor zastihl již na konci prázdnin na nádvoří Valašskoklobouckého podnikatelského centra, kde pedagogové zajišťovali výtvarný workshop pro děti v rámci Otevřených ateliérů výtvarného spolku Vincúch.

Následovalo vydání ručně malované cyklomapy  Zlínsko malované dětmi pro děti, řada kreseb našich žáků tuto velmi nápaditou a poutavou cyklomapu zdobí.

22. 10. 2022 se v obecním sále ve Francově Lhotě konala vernisáž Křížová cesta kardinála Trochty, kde naši žáci vytvořili dvě kolekce, každá kolekce čítala 14 obrázků. Kolekce jsou tvořeny různými technikami, ať již kresby tužkou – zvětšování přes mřížku nebo obrázky kreslené pastelkami či malované barvami.

Naši tradiční výtvarnou dílnu v Kulturním domě Klobučan na Mikulášském jarmeku navštívily desítky mladých výtvarníků z celé České republiky i ze Slovenska. Obrázky s mikulášskou tématikou krásně dotvářely atmosféru jarmeku jak v KD Klobučan, tak i v budově naší ZUŠ.

Do celostátní Velké výstavy Betlémů, kterou pořádal Spolek českých betlémářů jsme se zapojili dvěma různými technikami provedenými betlémy. Jeden Betlém, díky Mgr. Janě Horákové, byl vystavený v době vánoční ve výloze nové lékárny na Masarykově náměstí, druhý zdobil a navozoval kouzlo Vánoc ve vestibulu naší školy. V rámci Velké výstavy byl vydán katalog s přehledem zapojených organizací a byl vydán diplom účastníkům.

Obrázky našich žáků dotvořily příjemnou atmosfér na Nadílkovém koncertě v Brumově- Bylnici i ve Valašských Kloboukách. Vánoční výstava žáků pobočky ve Štítné nad Vláří dělala radost od prosince do února v galerii GAMA v tamní základní škole.

Kolekci obrázků na téma - Příroda kolem nás žáci výtvarného oboru odesílali Správě národního parku Podyjí. Na vyhodnocení čekáme.

Další obrázky na téma Na křídlech jsme odeslali do soutěžní internetové přehlídky  Čímtačára, která se koná pod záštitou MŠMT.

I letos jsme navázali na úspěšnou, ale hlavně pro žáky zajímavou a zábavnou spolupráci s literárně dramatickým oborem. Vytváříme kulisy pro divadelní představení Lakomá Barka.

Pan učitel František Ptáček se stane garantem, dvěma svým bývalým žačkám, které studují na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí. V měsíci dubnu bude Lucie Bařinková a Zuzana Brlicová plnit u nás praxi. Jsme rádi, že se k nám, ale hlavně za svými pedagogy žáci vracejí.

Mimořádně náročná, ale i zodpovědná je příprava žáků na talentové zkoušky na umělecké školy. Pan učitel František Ptáček připravoval: Adéla Janků - SUPŠ Uherské Hradiště, Střední škola designu a módy Prostějov, Monika Mozgvová - SUPŠ Valašské Meziříčí, Markéta Pechalová - SUPŠ Valašské Meziříčí, Ruth Phiri - SUPŠ Uherské Hradiště, Anežka Zvončáková - Soukromá filmová škola Zlín, žákyně připravovaná panem učitelem Martinem Cigánkem, Amélie Vašáková – Uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště obor Multimediální tvorba.

Můžete se těšit na tablo absolventů ve výloze na náměstí, starší žáci se připravují na malování na plátna, která budou k vidění na příštích výstavách.

za výtvarný obor Martin Cigánek

VO