Obsah

O škole

Hudebka1-300x226Základní umělecká škola ve Valašských Kloboukách byla založena 1.1.1955. Od roku 2004 je příspěvkovou organizací Zlínského kraje, který pro potřeby školy odkoupil od posledního majitele Bratmannovu vilu, kde má škola kmenové sídlo. Vyučuje se zde všem čtyřem uměleckým oborům – hudebnímu, výtvarnému, tanečnímu a literárně dramatickému. Škola poskytuje vzdělávání i na dalších místech – Brumov-Bylnice (hudební), Újezd (hudební, výtvarný), Drnovice (hudební, výtvarný), Vlachovice (hudební), Štítná nad Vláří (hudební, výtvarný), Návojná (hudební), Francova Lhota (hudební). Škola vyučuje dle platného Školního vzdělávacího plánu s motivačním názvem  „ Vidět a být viděn, slyšet a být slyšen“.

Aktuálně

20.05.2019 - 21.05.2019

zápis do všech oborů zuš

Vážení rodiče, přijměte pozvání s Vašimi dětmi k zápisu do Základní umělecké školy ve Valašských Kloboukách. Je možnost široké nabídky ve všech čtyřech oborech. Zvláště pak letos vybízíme mladší, ale i starší k možnosti hry na Bicí nástroje, kterou v příštím školním roce rozšiřujeme, součástí je i Souborová hra a vybízíme rodiče s mladšími dětmi, ale i s těmi -náctiletými k zapsání do nově otevřeného, ale pod vedením nového pana učitele krásně fungujícího a rozvíjejícího se Literárně-dramatického oboru. Srdečně se těšíme na všechny, kteří otevřou naše umělecké dveře, pedagogové ZUŠ.

Detail Kalendář akcí

22.05.2019

Závěrečná výstava výtvarného oboru 2018/2019

Zveme Vás na Závěrečnou výstavu prací žáků výtvarného oboru

Detail Kalendář akcí

24.05.2019

Klobucké husličky – pozvánka

.

Detail Kalendář akcí

20.06.2019

Závěrečné vystoupení TO

V Brumově-Bylnici

Detail Kalendář akcí

25.03.2019

ÚSPĚCH NAŠICH DECHAŘŮ V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE ZUŠ

ÚSPĚCH NAŠICH DECHAŘŮ V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE ZUŠ Krajské kolo soutěže ZUŠ v Komorní hře dechových nástrojů dřevěných se uskutečnilo v úterý 19.března v ZUŠ Kroměříž. Soutěže se zúčastnila dvě klarinetová tria ze třídy pana učitele Pavla MACHÁČE. Trio - Kryštof KAŠŠA, Ludmila MACHÁČOVÁ a Marek POLÁCH získalo První cenu. Trio – Martin DOHNAL, Eliška ŠVACHOVÁ a Libor ČASTULÍK získalo Druhou cenu. Ve čtvrtek 21. března se konalo v ZUŠ Uherské Hradiště Krajské kolo soutěže v Komorní hře dechových nástrojů žesťových. Naše žesťové kvarteto ve složení Filip KARBUS, Marie FRITSCHKOVÁ, Karel ŠVACH a Jan ŠVACH ze třídy pana učitele Michala DIVOŠE získalo Druhou cenu. Všem soutěžícím a jejich učitelům srdečně gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a města Valašské Klobouky.

Detail Aktuality